Jiří Žáček 

autorské stránky

Nedělejte z teorií
terorie!

Co právě dělám

Co jsem dělal v zimě 2023-4

Soužití básníka s múzou od Adolfa Borna

Tohle je můj nejstarší obrázek Adolfa Borna. Co na něm vlastně je? Podle mne zachycuje soužití básníka s múzou. Všimněte si: básník necválá na múze, ale múza na básníkovi!

Jiří Žáček se starostou Městské části Prahy 4 Ing. Kubínem

K 79. narozeninám mi přišel blahopřát starosta Městské části Prahy 4 Ing. Kubín – srdečné díky!

Pár centimetrů sněhu na parapetu Jiřího Žáčka

Na fotografii se zdá, že letos v Praze nasněžily metrové závěje, ale je to jen pár centimetrů sněhu na parapetu našeho balkonu.

Chalupa ve Frýdlantu v zimě

Na chalupě ve Frýdlantu bylo sněhu víc, avšak populární Jizerská padesátka byla letos zrušena pro nedostatek sněhu. Zdá se, že globální oteplování skutečně funguje. A ještě k tomu se zrychluje střídání ročních dob – do konce března skončí jaro, v dubnu bude léto, v květnu podzim a v červnu vypukne zase zima. Nejen lidé, už i Matka příroda blbne.

Ptákoviny podle Aristofana v Manětíně

10. března jsem se podnikl – spolu s dcerou Markétou a zetěm Honzou – dobrodružný výlet na konec světa (ale pěkný konec) do Manětína, kde jsme shlédli mou komedii Ptákoviny podle Aristofana a dobře jsme se pobavili. Milí Manětínští, byli jste skvělí!

Ptákoviny podle Aristofana v Manětíně

Na kresbě malíře Karla Kupky je moje nejmilejší řeka (kdo hádá Otavu, hádá správně) se strakonickým hradem. K Otavě se chodívalo na procházky, na pivo do zahradní restaurace, na rande i na letní koupání a sportování. Taková řeka si zaslouží státní vyznamenání!

Karel Kupka - Otava se strakonickým hradem

Venku už je hezky, tak si vyražte do přírody - zvláště houbaři: už prý rostou smrže a kačenky – a jestli jste líní chodit pěšky, jeďte na tříkolce!

Jiří Žáček na tříkolce

podpis J. Ž.

Navigace

Tiráž

Tiráž

© 2004 Jiří Žáček • na stránkách jsou použity obrázky Adolfa Borna, Jiřího Slívy, Zdenka Seydla, Lucie Dvořákové, Jiřího Žáčka, Aloise Mikulky, Jiřího Jiráska a dalších autorů z knížek Jiřího Žáčka • webdesign © 2004 AVAS s.r.o. • správce stránek Vít Novák • Uvedená práce, jejímž autorem je Jiří Žáček, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 4.0 Mezinárodní