Jiří Žáček 

autorské stránky

Nedělejte z teorií
terorie!

Co právě dělám

Léto 2006

10. května jsem dostal cenu Akademie literatury české za Praštěné sonety, které vyšly v bibliofilském vydání s ilustracemi Jiřího Slívy v nakladatelství BONAVENTURA. Na fotografii jsem s Alexandrem Klimentem (to je ten hezčí a vlasatější), který byl poctěn cenou Akademie za celoživotní dílo.

Alexandr Kliment a Jiří Žáček

Kuriózní způsob zveřejnění potkal několik mých aforismů a minibásní: klienti Ústavu sociální péče Klíč v Olomouci je vytesali do velikých kamenů a ty byly umístěny na dětském hřišti v Olomouci-Chválkovicích; vernisáž se konala 29. května.

V červnu na pohádkovém zámku Žleby natočil režisér Zdeněk Zelenka pohádku Šípková Růženka podle mého scénáře. Pohádka je celá ve verších a vysílat se bude o letošních Vánocích. Zakletou Růženku v ní nevysvobodí žádný princ, ale… nechte se překvapit.

A co dělám teď, v letošním tropickém létě? Na chalupě ve Frýdlantu se pokouším napsat pohádkovou knížku, a díky svým dvěma vnučkám mládnu, protože to je rozumnější než stárnout…

podpis J. Ž.

Navigace

Tiráž

© 2004 Jiří Žáček • na stránkách jsou použity obrázky Adolfa Borna, Jiřího Slívy, Zdenka Seydla, Lucie Dvořákové, Jiřího Žáčka, Aloise Mikulky, Jiřího Jiráska a dalších autorů z knížek Jiřího Žáčka • webdesign © 2004 AVAS s.r.o. • správce stránek Vít Novák • Uvedená práce, jejímž autorem je Jiří Žáček, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.